BRAVO ZA NAŠEG ŠAMPIONA: Sava Vasiljevski na Evropskom prvenstvu u Litvaniji osvojio dve zlatne i dve srebrne medalje!

Sava Vasiljevski prvenstvo Litvanija

Legenda belocrkvanskog sporta, Sava Vasiljevski, i u osmoj deceniji nastavlja da niže izvanredne uspehe. Na Evropskom Masters šampionatu u powerliftingu, koji se održava u Litvaniji, Sava se juče zakitio sa dve zlatne i dve srebrne medalje.

U kategoriji „Masters 4“ Sava je iz čučnja podigao 160 kilograma, što mu je donelo zlatnu medalju. U dizanju tegova „sa klupe“, podigao je 75 kilograma i osvojio srebrnu medalju. Drugu zlatnu medalju osvojio je u „mrtvom dizanju“, gde je uspeo da podigne čak 200 kilograma. U ukupnom plasmanu, Sava je osvojio srebrnu medalju, i doneo Srbiji sedmo mesto u ekipnom plasmanu.

Lokalna samouprava opštine Bela Crkva iz programa za sportska udruženja obezbedila je sredstva za put, smeštaj i kotizaciju našeg svetskog šampiona, a na pobedničkom postolju Sava je dostojanstveno predstavljao svoju Belu Crkvu u trenerci sa grbom opštine.