Sofija i Mihajlo osvojili zlatne medalje na Vojvođanskoj treking ligi

Sofija i Mihajlo - Zasavica

Juniori PD „Karpati“ iz Bele Crkve Sofija Perišić i Mihajlo Rašković osvojili su zlatne medalje na pretposlednjem kolu Vojvođanske treking lige koje je održano je na ravničarskim terenima Specijalnog rezervata prirode „Zasavica“.

Sofija Perišić stigla je prva i osvojila zlatnu medalju, na stazi od 13,2km. Junior Mihajlo Rašković okušao se van svoje kategorije na velikoj stazi, dužine 36,7km i takođe dobio priznanje za svoj podvig, s obzirom da se juniori ne takmiče na velikim stazama.

Ekipa je brojala sedam članova, i savladane su ukupno tri velike staze, jedna srednja (20km) i tri male, u juniorskim, seniorskim i veteranskim kategorijama.

Sofija i Mihajlo su proglašeni za najbolje pionire opštine Bela Crkva za 2021. godinu, a i ove godine pokazali su svoje veštine i upornost na mnogobrojnim stazama širom Srbije.